Postări

Se afișează postări cu eticheta Megazapada

Megazapada - potop sau doar imaginatie bolnava

Imagine
Ieri la tv la stiri am vazut ca partea de sud a Romaniei intra in cod galben. O nebunie si cu codurile astea insa sa spunem ca e ok. Azi insa nici la 24 de ore codul galben a fost transformat in cod portocaliu. Sa inteleg ca nu stiau de ieri ca urmeaza sa vina zapada cea mare? Sau nu au vrut sa panicheze lumea sa nu dea cu navala in magazine sa faca cum au facut in america in ultimile zile nu se mai gasea nimic de cumparat din cauza codului de alerta si a starii de necesitate. Ceea mai mare cantitate de zapada din Bucuresti a fost de 2 metrii in anul 1953. In acel an zonele cu case din Bucuresti erau acoperite in, intregime iar singurul mod de transport erau schiurile. Sa speram ca Megazapada de anul asta 2009 nu o sa ajunga sau sa depaseasca pragul acesta. Sfatul meu este ca fiecare familie sa aibe provizii pt minim 10 zile de supravietuire. Apa potabila, mancare si surse auziliare de incalzire. Binenteles ma refer la cei care stau in orase. Cei de la tara au intodeauna ceva de mancar...